<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> IKZE w NN Investment Partners
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Nie, ale możesz spróbować je obniżyć nawet o 1829,76 zł

Chcesz wiedzieć jak?

 

Załóż IKZE

Sprawdź, dlaczego warto wybrać IKZE!

0 zł

Opłaty za otwarcie

U nas nic nie zapłacisz za otwarcie IKZE.

50 zł

Minimalnej wpłaty

Limit w 2019 r. wynosi 5 718 zł.

Oszczędzasz do

1 829,76 zł

Ulgi podatkowej

Jeśli w 2019 r. wpłacisz maksymalną kwotę
5 718 zł i jesteś w 32% progu podatkowym.

Kolejny raz najwyższe podium!

 

IKZE najlepsze po raz trzeci wg Analiz Online. Wygraliśmy ranking w 2017, 2018 i 2019 roku!

Jak założyć IKZE?

Otwórz konto

Szybko, wygodnie, online – bez stania w kolejkach, bez papierologii.

Wybierz fundusz

Nie wiesz, który fundusz wybrać? Sprawdź, jakim jesteś inwestorem, a my wybierzemy dopasowane do Ciebie rozwiązania!

 

Sprawdź jakim jesteś inwestorem

Wpłać min. 50zł 

Nie musisz inwestować dużych kwot. Pamiętaj jednak, że im więcej wpłacasz, tym większa będzie ulga podatkowa.

Ciesz się niższym podatkiem

I korzystaj z zaoszczędzonych pieniędzy. Tylko od Ciebie zależy, co z nimi zrobisz.

Pytania i odpowiedzi

 • Co to jest IKZE?

  IKZE to skrót od Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. IKZE to produkt będący częścią III filara systemu emerytalnego, umożliwiający oszczędzanie z myślą o emeryturze. IKZE to jeden ze sposobów na zmniejszanie istotnej różnicy między Twoją przyszłą pensją, a świadczeniami emerytalnymi, jakie będziesz otrzymywać w przyszłości. Warto zainteresować się IKZE z następujących powodów:

   

  Elastyczna konstrukcja produktu

  IKZE umożliwia dopasowanie częstotliwości i wysokości wpłat na rachunek do Twoich możliwości i preferencji. Możesz oszczędzać regularnie, co miesiąc wpłacając określoną kwotę, zasilać rachunek jednorazowo lub nieregularnie uwzględniając roczne limity. Oferuje ulgę podatkową Wpłaty na IKZE można co roku odliczać od dochodu, co umożliwia zmniejszenie kwoty podatku. Co rok oszczędzający na IKZE mają prawo wykorzystać maksymalny limit wpłat, które można odliczyć od podstawy opodatkowania przy rozliczeniu podatku za rok, w którym dokonano wpłat. Wpłaty dokonane w roku 2021 będzie można rozliczyć już w roku kolejnym. Oznacza to, że od roku 2022 możesz płacić niższy podatek. Środki polegają dziedziczeniu Środki zgromadzone w IKZE, w razie śmierci osoby oszczędzającej podlegają dziedziczeniu. Możliwe jest wskazanie jednej lub kilku osób uprawnionych.

 • Dlaczego warto oszczędzać w IKZE?

  Oto 6 najważniejszych powodów dlaczego warto oszczędzać z IKZE:

  IKZE z funduszami NN to forma oszczędzania, która pozwoli Ci uwolnić Twoje zyski od "podatku Belki",

  Wpłaty do IKZE możesz realizować nawet drobnymi kwotami- minimalna wpłata to jedynie 50 zł,

  Pełna elastyczność - nie masz obowiązku systematycznego dokonywania wpłat, Ty decydujesz kiedy i ile wpłacasz na IKZE,

  IKZE prowadzone jest za darmo,

  Rezygnacja z prowadzenia IKZE nic Cię nie kosztuje,

  W jednym koncie masz dostęp do najlepszych 27 funduszy z oferty NN Investment Partners TFI:

  - NN Akcji
  - NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania (dawniej NN Akcji Środkowoeuropejskich)
  - NN Konserwatywny (dawniej NN Gotówkowy)
  - NN Krótkoterminowych Obligacji (dawniej NN Lokacyjny Plus)
  - NN Obligacji
  - NN Stabilnego Wzrostu
  - NN Zrównoważony
  - NN (L) Globalny Odpowiedzialnego Inwestowania
  - NN (L) Dynamiczny Globalnej Alokacji
  - NN (L) Europejski Spółek Dywidendowych
  - NN (L) Globalny Długu Korporacyjnego
  - NN (L) Globalny Spółek Dywidendowych
  - NN (L) Japonia
  - NN (L) Krótkoterminowych Obligacji Plus (dawniej NN (L) Lokacyjny Aktywny)
  - NN (L) Obligacji Rynków Wschodzących (Waluta Lokalna)
  - NN (L) Stabilny Globalnej Alokacji
  - NN (L) Spółek Dywidendowych Rynków Wschodzących
  - NN (L) Spółek Dywidendowych USA
  - NN Indeks Odpowiedzialnego Inwestowania FIO
  - NN Perspektywa 2020
  - NN Perspektywa 2025
  - NN Perspektywa 2030
  - NN Perspektywa 2035
  - NN Perspektywa 2040
  - NN Perspektywa 2045
  - NN Perspektywa 2050
  - NN Perspektywa 2055

 • Ile kosztuje uruchomienie i prowadzenie IKZE?
  Nic. Zero. IKZE jest za darmo, a za prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Wystarczy, że poświęcisz tylko chwilę swojego czasu i zarejestrujesz się w serwisie NN TFI24.
 • Ile kosztuje przeniesienie IKZE z NN Investment Partners TFI?

  Przeniesienie środków z IKZE Plus prowadzonego przez NN Investment Partners TFI nic nie kosztuje. Niezależnie od tego ile zrealizowałeś wpłat ani jak długo oszczędzałeś z funduszami NN u nas nic nie zapłacisz za przeniesienie swojego IKZE. Możesz to zrobić w dowolnym momencie i bez żadnych kosztów. Tylko czy warto rezygnować z tak taniego i dobrego produktu?

 • Kto może założyć IKZE w serwisie NN TFI24?
  W NN TFI24.pl IKZE może założyć każda osoba, która zarejestruje się w serwisie. Rejestrować się mogą osoby, które ukończyły 18 rok życia.
 • Jak przenieść się z IKZE, które posiadam, do IKZE z funduszami NN?
  Wystarczy dokonać otwarcia IKZE za pośrednictwem NNTFI24.pl. Po zakończeniu procesu otwarcia otrzymasz dokument, z którym należy udać się do instytucji aktualnie prowadzącej Twoje IKZE. Na jego podstawie zostanie dokonany transfer środków pomiędzy IKZE prowadzonym przez inną instytucję finansową a IKZE.
 • Czy mogę oszczędzać w kilku IKZE na raz?

  Nie. Można posiadać jedynie jedno IKZE. Na jednym IKZE może gromadzić oszczędności wyłącznie jeden oszczędzający. Oznacza to, że nie można mieć wspólnego IKZE z inną osobą, np. małżonkiem, czy z dzieckiem.

 • Jaka jest różnica pomiędzy IKE i IKZE?

  Na początek najważniejsza różnica. Oszczędzając w IKE nasza korzyść podatkowa polega na tym, że przy wypłacie środków (po spełnieniu warunku wieku) nie zapłacimy podatku od zysków kapitałowych. Cała zebrana kwota (wpłaty + ewentualny zysk) będzie do użycia jednorazowo lub w ratach. Jest to w tej chwili jeden z niewielu powszechnie dostępnych sposobów skorzystania ze zwolnienia z zapłaty podatku Belki, który wynosi 19% od osiągniętych zysków.

  Z kolei w IKZE nasza roczna składka pomniejsza nasz podatek dochodowy. Co prawda nie bezpośrednio, bo odpisujemy ją od podstawy opodatkowania. Wypłaty z konta IKZE po osiągnięciu ustawowego wieku (65 lat) będą opodatkowane osobną, 10% ryczałtową stawką podatku. Jest to stawka zdecydowanie niższa niż dzisiejsze 18% i 32%. Tym samym znika obawa części oszczędzających, że w przyszłości zapłacą od pieniędzy wypłacanych z IKZE podatek dochodowy po wyższych stawkach niż obecne. To istotna korzyść podatkowa.

  Na IKE możemy odłożyć co roku trzykrotność średniego prognozowanego miesięcznego wynagrodzenia w danym roku. W 2021 r. limit wpłat na IKE wynosi 15 777 zł. Jest dokładnie taki sam dla każdego oszczędzającego. Oczywiście, jeśli chcemy, możemy odłożyć mniej.

  Na IKZE będzie można co roku wpłacić maksymalnie kwotę odpowiadającą 1,2-krotności prognozowanego na dany rok przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Roczny limit wpłat na IKZE jest taki sam dla wszystkich oszczędzających, bez względu na wysokość ich zarobków. W 2021 r. wynosi on 6 310,80 zł. Dzięki ujednoliceniu limitu wpłat na IKZE nie trzeba będzie zajmować się obliczeniami na własną rękę, a w przypadku większości oszczędzających limit ten będzie wyższy niż do tej pory.

  Z ulgi podatkowej w IKE skorzystamy tylko i wyłącznie, jeśli nasze oszczędności dotrwają z nami w tej formie do 60 roku życia. Dopuszczalna jest również wypłata środków w wieku 55 lat, ale tylko jeśli przysługują nam prawa emerytalne (np. policjanci, sędziowie). Jeśli wypłacimy wcześniej, do czego mamy pełne prawo w każdym momencie, potrącony zostanie podatek od zysków kapitałowych.

  • Inna ulga podatkowa
  • Inny roczny limit wpłat na IKZE i IKE
  • Długość trwania IKE i IKZE
 • Czy oszczędzając w IKZE płacę podatek?

  Indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego daje możliwość odpisania części oszczędności od podatku dzisiaj, ale przy wypłacie z konta będziemy musieli go zapłacić. Podatek zostanie policzony od wpłat oraz od zysku. Czyli realnie IKZE pozwala odroczyć konieczność zapłaty podatku dochodowego do czasu przejścia na emeryturę.

 • Co to jest zwrot pełny z IKZE?

  Następuje w przypadku wypowiedzenia umowy o prowadzenie IKZE przed osiągnięciem uprawnień do wypłaty, gdy oszczędzający chce uzyskać pełny dostęp do zgromadzonego kapitału i nie przenosi go do innej instytucji finansowej w ramach wypłaty transferowej. Środki wypłacane w ramach zwrotu podlegają obowiązkowi uiszczenia podatku PIT według skali podatkowej. Po dokonaniu zwrotu program IKZE jest automatycznie zamykany. Można jednak dokonać ponownego otwarcia IKZE i znów rozpocząć oszczędzane.

 • Czy po dokonaniu zwrotu pełnego mogę ponownie oszczędzać w IKZE?

  Tak. Po zamknięciu IKZE poprzez dokonanie zwrotu, można ponownie otworzyć program IKZE i bez przeszkód oszczędzać na swoją emeryturę.

 • Czy mogę wypłacić środki z IKZE przed osiągnięciem uprawnień emerytalnych?

  Tak, jest to zwrot całości środków z IKZE. Po dokonaniu zwrotu program jest automatycznie zamykany. Można jednak dokonać ponownego otwarcia IKZE i znów rozpocząć oszczędzane.

 • Czy mogę dokonać transferu środków z PPE do IKZE?

  Nie. Taki transfer nie jest możliwy. Nie przewidują tego przepisy ustawy o IKE i IKZE.

 • Czy osoba małoletnia może otworzyć IKZE w serwisie NN TFI24?
  Obecnie w serwisie NN TFI24 nie ma możliwości rejestracji i otwarcia Numeru Uczestnika dla osoby, która nie ukończyła 18 roku życia. Niemniej jednak istnieje możliwość, aby osoba małoletnia mogła otworzyć IKZE Plus i inwestowała w fundusze NN Investment Partners TFI. W tym celu należy przekazać do siedziby Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych odpowiednie dokumenty potwierdzone notarialnie. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zasad postepowania w tej sytuacji prosimy o kontakt z naszą Infolinią pod numerem telefonu 801 690 555 (pn.-pt. w godz. 8-20, w soboty w godz. 9-14). Koszt połączenia wynosi jedną jednostkę taryfikacyjną za każdą rozpoczętą minutę połączenia.
 • Jeśli jestem uczestnikiem PPI, czy jednocześnie mogę mieć IKE, IKZE lub PPE?

  Tak, IKE i IKZE to elementy tzw. III-ego filaru emerytalnego i nie są one w żaden sposób powiązane z PPI, który plasuje się w tzw. IV-tym filarze.

Rozwińzobacz mniej