Wojciech Kiermacz
Specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej i kontentu
Wellbeing finansowy to po prostu finansowy dobrostan. Dla jednych oznacza to niestresowanie się swoimi dochodami i wydatkami, dla innych brak długów, a dla jeszcze kogoś innego po prostu wolność finansowa, która pozwala cieszyć się życiem
Ile środków potrzebujesz, żeby zapewnić sobie emeryturę na poziomie minimum 60% swoich przeciętnych zarobków? Jak oszczędzać i inwestować powinna przeciętna Polka i Polak? Dlaczego długoterminowość i regularność w podejściu do poprawy swojego dobrobytu są absolutnie kluczowe?
Te pytania nierozerwalnie wiążą się z wellbeingiem finansowym. Ten anglojęzyczny termin na świecie, w szczególności w krajach rozwiniętych, funkcjonuje od pokoleń. W Polsce ta tematyka dopiero staje się popularna wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa i coraz większą gotowością pracodawców do oferowania swoim pracownikom coraz szerszego pakietu benefitów – np. prywatnej opieki medycznej czy pracowniczych programów emerytalnych (PPE).
Wellbeing finansowy to świadomość, że jesteś w stanie w pełni wywiązywać się z bieżących zobowiązań finansowych, możesz czuć się bezpiecznie myśląc o swojej przyszłości finansowej i jesteś w stanie dokonywać wyborów, które pozwalają cieszyć się życiem
O budowie finansowego dobrostanu opowiadali Agnieszka Jaworska-Martycz i Robert Bohynik z NN Investment Partners TFI przy okazji „Dnia Bez Stresu” organizowanego przez Nationale-Nederalanden.
Podziel się:
Specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej i kontentu