<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Pewna przyszłość: Goldman Sachs strategicznym partnerem NN Group i NN Investment Partners | Finanse po Godzinach
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Pewna przyszłość: Goldman Sachs strategicznym partnerem NN Group i NN Investment Partners

19.08.2021

Szanowni Państwo,

dziś rano Grupa NN ogłosiła, że zawarła umowę z Goldman Sachs, aby wprowadzić zmiany właścicielskie w NN Investment Partners oraz nawiązać 10-letnią strategiczną współpracę, w ramach której NN IP i Goldman Sachs Asset Management będą kontynuowały świadczenie usługi zarządzania aktywami na rzecz Grupy NN. Mamy nadzieję, że zamknięcie transakcji nastąpi do końca pierwszego kwartału 2022 r., z zastrzeżeniem zwyczajowo przyjętych warunków finalizacji transakcji, w tym zezwoleń regulacyjnych. Niniejsze ogłoszenie jest następstwem przeglądu strategicznego NN IP przeprowadzonego przez Grupę NN, o którym poinformowaliśmy Państwa dn. 26 kwietnia 2021 r.

Pragniemy jak najszybciej poinformować Państwa, jako naszych kluczowych Klientów, o tym ogłoszeniu. W tym piśmie chcielibyśmy wyjaśnić, co to ogłoszenie dla Państwa oznacza.

Strategiczne partnerstwo z NN Investment Partners rozszerza globalny zasięg platformy inwestycyjnej Goldman Sachs. Działalność NN Investment Partners jest wysoce komplementarna z istniejącą działalnością Goldman Sachs Asset Management w Europie. Transakcja jest zgodna ze strategicznym celem Goldman Sachs, jakim jest dalszy rozwój działalności w Europie i na świecie. Jednocześnie Goldman Sachs ma ambicję, aby odpowiedzialne inwestowanie i zarządzanie aktywami stały się kluczowymi elementami ich działalności.

Jesteśmy dumni, że Goldman Sachs znalazł w NN Investment Partners odpowiedniego partnera, aby realizować tę ambicję i jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do możliwości, jakie daje to naszym Klientom i pracownikom. Pracownicy NN Investment Partners dołączą do Goldman Sachs Asset Management po sfinalizowaniu transakcji, a Holandia stanie się istotną lokalizacją na mapie ich europejskiego biznesu.

Co to dla Państwa oznacza?

Transakcja ta łączy dwóch dużych międzynarodowych zarządzających aktywami, z których każdy posiada wieloletnie doświadczenie inwestycyjne i uzupełniające się zakresem działalności. Goldman Sachs zarządza ponad 2,3 biliona dolarów aktywów na całym świecie, a ta transakcja pozwoli zwiększyć aktywa zarządzane w Europie do ponad 600 miliardów dolarów.

W połączeniu z Goldman Sachs Asset Management będziemy w doskonałej pozycji, aby nadal zapewniać świetne wyniki inwestycyjne naszym Klientom i działalności ubezpieczeniowej NN. Wspólna działalność oferuje jednocześnie szerszą platformę do przyspieszenia wzrostu oraz dalszego ulepszania naszej oferty i obsługi klientów. Klienci skorzystają z wysoce komplementarnego portfolio produktów w różnych klasach aktywów, zwiększonego dostępu do najlepszych ekspertów w branży oraz dalszych inwestycji w obszarach takich jak technologia, dane i odpowiedzialne inwestowanie.

Państwa aktywa są w niezawodnych rękach

Nasi klienci są najważniejsi we wszystkim, co robimy. Naszym priorytetem jest dostarczanie Państwu znakomitych wyników inwestycyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług, którą dotychczas Państwu oferowaliśmy. Dzisiejsze oświadczenie nie wpływa na sposób, w jaki zarządzamy Państwa aktywami.

Ściśle współpracujemy z Goldman Sachs i NN Group przy finalizacji transakcji. Jeśli w tym czasie pojawią się jakiekolwiek istotne wiadomości, bezpośrednio Państwa o nich poinformujemy.

Chcielibyśmy podziękować za nieustające wsparcie i zaufanie oraz cieszymy się na dalszą współpracę z Państwem. Rozumiemy, że mogą mieć Państwo pytania dotyczące tego ogłoszenia i pozostajemy do Państwa dyspozycji, aby na nie wspólnie odpowiedzieć.

Z poważaniem,
W imieniu Zarządu NN Investment Partners,

Hester Borrie,
Dyrektor ds. Klientów

janek

Hester Borrie

Dyrektor ds. Klientów

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.