<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Stabilne wyniki, aktywne podejście – ING Pakiet Ostrożny z nagrodą Alfa | Finanse po Godzinach
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

ING Pakiet Ostrożny z nagrodą Alfa [WYWIAD]

14.04.2021

ING Pakiet Ostrożny otrzymał nagrodę Alfa za najlepszy fundusz polskich papierów dłużnych w 2020 roku. Statuetkę przyznała firma Analizy Online S.A., która od ponad 20 lat bada polski rynek funduszy inwestycyjnych.

 

Z tej okazji Jan Kruk, który zarządza portfelem subfunduszu, rozmawiał z Robertem Stanilewiczem. Redaktor serwisu analizy.pl pytał go, co znajdziemy w środku i jak wypracowany został solidny wynik w nietypowym 2020 roku (3,39% w porównaniu do średniej dla funduszy papierów dłużnych polskich uniwersalnych na poziomie 1,49%).Cechą charakterystyczną ING Pakiet Ostrożny jest to, że ma on formułę funduszu funduszy (ang. fund of funds), co oznacza, że jego środki inwestowane są w dużej mierze w inne fundusze NN Investment Partners TFI, a także fundusze konkurencji w Polsce i zagraniczne ETF-y. W portfelu znajdziemy również bezpośrednie inwestycje w obligacje skarbowe.

 

Staramy się dobierać najlepsze fundusze z polskiego rynku, a także selektywnie wychodzić za granicę. Cały nasz zespół pracuje nad tym, żeby wybrać te najlepsze produkty, jak i odpowiednie segmentu rynku dłużnegomówi Jan Kruk w wywiadzie.

 

Jakość zarządzania ING Pakiet Ostrożny potwierdza nie tylko nagroda Alfa. Fundusz otrzymał maksymalne 5 gwiazdek w ratingu (ocena ilościowo-jakościowa przyznawana przez analityków Analiz Online) i od wielu miesięcy utrzymuje maksymalne oceny 5a w rankingu w horyzoncie 12- i 36-miesięcznym (ocena ilościowa, którą fundusze otrzymują za relację zysku do ryzyka).

 

Dowiedz się więcej o ING Konto Funduszowe

janek

Wojciech Kiermacz

Specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej i kontentu

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.