<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Prestiżowa nagroda dla NN Obligacji | Finanse po Godzinach
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Prestiżowa nagroda dla NN Obligacji [WYWIAD]

15.04.2021

NN Obligacji otrzymał nagrodę Alfa 2020 dla najlepszego funduszu papierów skarbowych długoterminowych

 

To fundusz „z charakterem” i „dla maksymalistów, którzy chcą wykorzystywać szanse pojawiające się na rynku długu” – tak o NN Obligacji piszą specjaliści z Analiz Online, firmy badającej polski rynek funduszy inwestycyjnych. Analitycy przyznali naszemu funduszowi nagrodę Alfa 2020 w kategorii fundusz papierów skarbowych długoterminowych. Wspomniany charakter funduszu polega m.in. na liberalnym podejściu do ryzyka stopy procentowej oraz aktywnym poszukiwaniu okazji inwestycyjnych również poza granicami Polski.  

 

Tomasz Rabęda, zarządzający NN Obligacji, w wywiadzie z Robertem Stanilewiczem, zdradził kilka szczegółów na temat tego, jak od kuchni wyglądało zarządzanie w tym ciekawym 2020 roku.


Już przed lockdownem, temat pandemii zaczął się pojawiać na naszych komitetach inwestycyjnych i przygotowaliśmy fundusze na taki wariant (…). Zaczęliśmy rok od tego, że nastawialiśmy się na wolniejszy wzrost gospodarczy niż sugerowane to było w prognozach ekonomistów, choć nie przewidywaliśmy wówczas wybuchu pandemii. W momencie, gdy ten temat zaczął się rozwijać, zaczęliśmy przemodelowywać portfele funduszy obligacji – np. zwiększyliśmy dopuszczalny udział amerykańskich obligacji skarbowych mówi Tomasz Rabęda, zarządzający funduszem NN Obligacji.

 

To już druga nagroda Alfa przyznana NN Obligacji. Pierwszą otrzymał w 2016 roku. Fundusz został również oceniony na wysokie 4 gwiazdki (na 5 możliwych do zdobycia) w ratingu Analiz Online.

 

Dowiedz się więcej o NN Obligacji

janek

Wojciech Kiermacz

Specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej i kontentu

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.