<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> NN Obligacji funduszem na 5 gwiazdek | Finanse po Godzinach
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

NN Obligacji funduszem na 5 gwiazdek

03.08.2021

Już trzy nasze fundusze mają maksymalne pięć gwiazdek w ramach ratingu Analiz Online1. Do tego wąskiego grona awansował NN Obligacji. Wysoką ocenę otrzymał również fundusz globalnych spółek dywidendowych i globalnego długu korporacyjnego

 

– Do wąskiego grona 5-tkowiczów dołączył NN Obligacji. Choć od dłuższego czasu legitymował się solidną kondycją (już uprzednio niewiele zabrakło mu do najwyższej oceny), to dwa ostatnie kwartały umożliwiły mu awans do czołówki. W dużej mierze ten awans wynika z poprawy oceny w obszarze wynikowo-efektywnościowym – czytamy w publikacji w serwisie analizy.pl

Przypomnijmy, że NN Obligacji to tegoroczny laureat nagrody Alfa dla najlepszego funduszu dłużnego w swojej kategorii (papierów dłużnych polskich skarbowych długoterminowych). Analitycy Analiz Online podkreślają, że jest to fundusz „dla maksymalistów, którzy chcą wykorzystywać szanse pojawiające się na rynku długu”.

 

W ramach najnowszej aktualizacji ratingów ocena NN Akcji została z kolei obniżona z wysokich czterech na neutralne trzy gwiazdki. Jak czytamy niewiele zabrakło do utrzymania poprzedniej noty. Analitycy podkreślają, że jest to fundusz „konsekwentny w działaniu”, w przypadku którego generowanie wartości dodanej odbywa się metodą „małych kroków”, a nie pojedynczych zakładów.

 

Ponadto, dwa subfundusze z parasola NN SFIO – NN (L) Globalny Długu Korporacyjnego i NN (L) Globalny Spółek Dywidendowych po raz pierwszy otrzymały oceny w ramach nowej metodyki tworzenia ratingów. W obydwu przypadkach analitycy przyznali im wysokie cztery gwiazdki.

 

Aktualnie Analizy Online przyznały naszym funduszom 16 ocen ratingowych. Trzy z nich ocenione zostały na maksymalne pięć gwiazdek – poza NN Obligacji są to również NN Krótkoterminowych Obligacji oraz ING Pakiet Ostrożny.


1Ratingi w skali od 1 do 5 gwiazdek przyznaje firma Analizy Online S.A., która od ponad 20 lat bada polski rynek funduszy inwestycyjnych.

 

janek

Wojciech Kiermacz

Specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej i kontentu

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.