NN TFI Investment Partners
Notowania
 

NN (L) Nowej Azji

Zmień

Wybrany okres: -
Okres:1M3M6M12M36M60M
126,41 PLN
Wartość jednostki 11.08.2017
127,05 PLN
Wartość jednostki 13.08.2018
+0,51 %
Stopa zwrotu
Stopa zwrotuCena jednostki

Zapisz wycenę do pliku

Obserwuj

PLNKUP
Poziom ryzyka:stosunkowo wysoki 5/7

Poziom ryzyka

 • 1 - bardzo niski
 • 2 - niski
 • 3 - umiarkowany
 • 4 - średni
 • 5 - stosunkowo wysoki
 • 6 - wysoki
 • 7 - bardzo wysoki

Fundusz wchodzi w skład Parasola NN SFIO

Pamiętaj o korzyściach podatkowych!

Pobierz kartę funduszu

Komentarze dotyczące wyników funduszu

Korekta I kwartału okazała się łaskawsza dla rynków wschodzących w porównaniu z rozwiniętymi. Indeks MSCI All Country Asia ex. Japan (wskaźnik akcji rynków azjatyckich bez Japonii) zyskał 0,2 proc.. Dla porównania MSCI All Country World spadł w tym samym czasie o 1,4 proc. W obrębie poszczególnych krajów rozwijających się w Azji, mogliśmy zaobserwować spore rozbieżności. Tylko w marcu akcje w Korei i Chinach zdrożały odpowiednio o 0,7 proc. i 0,4 proc., podczas gdy w Indiach, Indonezji i Tajwanie staniały o 3,1 proc ., 9 proc. i 1,3 proc.
Komitet Centralny Komunistycznej Partii Chin zniósł ograniczenia długości kadencji prezydenta, co w praktyce oznacza, że Xi Jinping może rządzić nawet dożywotnio. Z kolei prezydent USA Donald Trump oznajmił, że jego administracja obejmie dodatkowymi cłami produkty warte 60 mld dolarów odpowiadające niecałym 3 proc. wartości chińskiego eksportu. Dane płynące z drugiej co do wielkości gospodarki świata nieco się osłabiły. Indeks Li Ke Qiang, uważany za lepszą miarę koniunktury Państwa Środka niż PKB, od początku roku traci na wartości. Wskaźnik ten łączy dane o zużyciu energii elektrycznej, wolumenie kolejowych przewozów towarowych i wartości kredytów udzielanych przez banki.
Akcje rynków wschodzących Azji od dwóch lat nadrabiają wcześniejszą, pięcioletnią słabość. Mimo ostatniej hossy ich wyceny wciąż są niewygórowane. Wskaźnik ceny do wartości księgowej spółek z indeksu MSCI All Country Asia ex. Japan wynosi teraz 1,6 jest więc na poziomie historycznej średniej. W naszej ocenie ten region świata ma wciąż potencjał wzrostu. Nie da się jednak ukryć, że w kolejnych kwartałach 2018 r. inwestorzy powinni się liczyć z prawdopodobieństwem wyższej zmienności. Czynnikiem ryzyka ciążącym rynkom finansowym w Azji pozostaje zaostrzanie polityki pieniężnej przez banki centralne. Stopniowy wzrost stóp procentowych może negatywnie wpłynąć na ceny azjatyckich aktywów. Wierzymy jednak, że niewygórowane wyceny akcji i potencjał do wzrostu zysków spółek, pozwolą to ryzyko ograniczyć.
Rozwiń
Thumbnail
Kannan VenkataramaniSenior Portfolio Manager

Informacje

Typ funduszuakcji
Kategoria JednostkiA
Zakres geograficznyRynki Wschodzące
BenchmarkBrak
Początek działalności funduszu23.11.2009
Opłata za zarządzanie i administrację (w skali roku)2,50%
ZarządzającyColian Liang, Kannan Venkataramani, Willem van Dommelen, Dan Huang

Zestawienie opłat i kosztów

Opłaty są uzależnione od czasu trwania inwestycji i jej wartości.
Poniżej przedstawiono wartości dla inwestycji 1000zł trwającej 1 rok.

Opłaty jednorazoweWysokość uzależniona od tabeli opłat dystrybutora
Opłaty bieżące2.96 % (29.60zł)
Koszty transakcyjne0.01 % (0.15zł)
Koszty dodatkoweBrak
 • Dokumenty

 • Dla kogo?

  Dla kogo?

  • Fundusz przeznaczony dla osób, które chcą inwestować przez co najmniej 5 lat.
  • Z uwagi na bardzo wysokie ryzyko, fundusz nieodpowiedni dla osób obawiających się ponoszenia strat w okresie zawirowań na rynkach finansowych.
  • Aktywa funduszu są denominowane głównie w polskich złotych, ryzyko walutowe jest średnie.
 • Cel i polityka inwestycyjna

  Cel i polityka inwestycyjna

  • Fundusz realizuje cel inwestycyjny Subfunduszu poprzez inwestowanie do 100% Aktywów Subfunduszu w tytuły uczestnictwa funduszu zagranicznego NN (L) Asia Income wyodrębnionego w ramach NN (L) otwartego funduszu inwestycyjnego o zmiennym kapitale (SICAV). 
  • NN (L) Asia Income inwestuje w akcje spółek utworzonych, notowanych lub będących przedmiotem obrotu w regionie Azji (z wyłączeniem Japonii i Australii).
  • Dodatkowo fundusz stosuje strategię opartą na instrumentach pochodnych (sprzedaż opcji kupna), co pozwala na zwiększenie bieżącego dochodu oraz częściowe ograniczanie wpływu spadków. W konsekwencji Fundusz powinien zachowywać się gorzej od azjatyckiego rynku akcji w okresach silnych wzrostów, a lepiej w przypadku spadków czy trendu bocznego. 

Pozosotałe fundusze z Parasola NN SFIO