<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Chcesz inwestować w największe amerykańskie spółki ? Wybierz NN (L) Spółek Dywidendowych USA i zostań naszym partnerem w inwestycjach.
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

NN (L) Spółek Dywidendowych USA

Zmień

Wybrany okres: -
Okres:1M3M6M12M36M60MYTD
260,78 PLN
Wartość jednostki 27.01.2022
271,07 PLN
Wartość jednostki 27.01.2023
+3,95 %
Stopa zwrotu
Stopa zwrotuCena jednostki

Zapisz wycenę do pliku

Obserwuj

PLNKUP
Klasa ryzyka:średnia 4/7

Klasa ryzyka

  • 1 - najniższa
  • 2 - niska
  • 3 - średnio niska
  • 4 - średnia
  • 5 - średnio wysoka
  • 6 - druga najwyższa
  • 7 - najwyższa

Fundusz wchodzi w skład Parasola NN SFIO

Pamiętaj o korzyściach podatkowych!

Pobierz kartę funduszu

Komentarze dotyczące wyników funduszu

20.03.2020
Dla globalnych rynków akcji czwarty kwartał okazał się ukoronowaniem doskonałego roku. Nie inaczej było w przypadku akcji amerykańskich, które już od kilkunastu lat dyktują rytm hossie. W konsekwencji NN (L) Spółek Dywidendowych USA zarobił 4,5 proc. w ostatnich trzech miesiącach roku i 22,3 proc. w całym 2019 r. Miniony rok można scharakteryzować jako okres przepychanek politycznych i odpowiedzi na nie ze strony banków centralnych. W 2019 r., podobnie jak w 2018 r., prezydent USA, Donald Trump, w niecodzienny sposób „negocjował” z Chińczykami nowe zasady wymiany handlowej między dwiema największymi gospodarkami świata. Jednak w 2019 r. - inaczej niż rok wcześniej - Fed postanowił wyraźnie zareagować na ryzyko globalnego spowolnienia wynikające z wojny handlowej i trzykrotnie obniżył stopy procentowe. W rezultacie ryzykowne klasy aktywów poradziły sobie doskonale. Dodatkowo, pod koniec roku, doszedł kolejny bodziec wzrostowy – spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego zaczęło hamować, a produkcja przemysłowa i wydatki przedsiębiorstw na środki trwałe zaczęły się stabilizować po okresie spadku.
Na fali dobrych nastrojów lepiej nie zapominać, że choć niektóre z głównych zagrożeń politycznych w IV kwartale zmalały, to jednak podstawowe problemy nie zniknęły. Dobrym przykładem jest brexit, który – mimo, ze stał się faktem, wciąż pozostaje niewiadomą – Wielka Brytania i Unia Europejska muszą jeszcze wypracować przyszłe zasady współpracy. Niepewność handlowa pozostaje największym czynnikiem ryzyka dla wzrostu gospodarczego mimo, że pierwszy etap umowy handlowej między USA a Chinami wyraźnie to ryzyko zmitygował
W 2020 r., krótkoterminowe fundamentalne perspektywy dla rynków akcji pozostają niepewne, jednak widać pewne przebłyski nadziei - kończy się spowolnienie w sektorze usług, a sektor konsumencki może liczyć na wsparcie ze strony silnego rynku pracy. Tymczasem na giełdach zapanowała euforia, a najnowsze badania nastrojów wykazują również większy optymizm wśród inwestorów instytucjonalnych. Poziomy gotówki gwałtownie spadają, a preferencje inwestycyjne zmieniają się z sektorów defensywnych ku bardziej cyklicznym. Podobnie jak w 2019 r. również w 2020 r. akcje są uznawane za najbardziej atrakcyjną klasę aktywów.
Rozwiń
Thumbnail
Jan MorbiatoMenedżer Komunikacji Inwestycyjnej

Informacje

Typ funduszuakcji
Kategoria JednostkiA
Zakres geograficznyRynki Rozwinięte
BenchmarkBrak
Początek działalności funduszu23.11.2009
Opłata za zarządzanie i administrację (w skali roku)2,00%
Klasyfikacja SFDRArtykuł 8
ZarządzającyMoudy El Khodr, Nicolas Simar, Bruno Springael

Zestawienie opłat i kosztów

Opłaty są uzależnione od czasu trwania inwestycji i jej wartości.
Poniżej przedstawiono wartości dla inwestycji 1000zł trwającej 1 rok.

Opłaty jednorazoweWysokość uzależniona od tabeli opłat dystrybutora
Opłaty bieżące2.61 % (26.10zł)
Koszty transakcyjne0.00 % (0.00zł)
Koszty dodatkoweBrak

Pozostałe fundusze z Parasola NN SFIO