NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Alfy 2016 przyznane – wśród zwycięzców NN Investment Partners TFI

13 marca 2017

Już czwarty raz serwis Analizy Online przyznał nagrody dla najlepszych funduszy z 4 segmentów rynku: akcyjnego, polskich papierów dłużnych, polskich mieszanych oraz gotówkowych i pieniężnych. Dodatkową nagrodę otrzymało towarzystwo, którego fundusze zostały najwyżej ocenione przez analityków Analiz Online oraz fundusz cieszący się największą popularnością w 2016 roku.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że do NN Investment Partners TFI trafią w tym roku aż dwie nagrody – dla najlepszego TFI oraz dla najlepszego funduszu papierów dłużnych skarbowych (NN Obligacji). Wśród nominowanych do nagród były także subfundusze: NN Stabilnego Wzrostu, NN Zrównoważony oraz NN Średnich i Małych Spółek. Nagrody przyznawane przez Analizy Online mają na celu uhonorowanie produktów, które na tle grupy porównawczej dostarczają ponadprzeciętne stopy zwrotu skorygowane o poziom ponoszonego ryzyka. Efektywność mierzona jest wskaźnikiem Information Ratio.

Nagrody przyznawane są tylko funduszom które spełniają określone kryteria:

  • są dostępne dla szerokiego grona klientów (fundusze detaliczne),
  • mają charakter otwarty (FIO lub SFIO),
  • działają co najmniej 5 pełnych lat kalendarzowych w przypadku funduszy z segmentu akcyjnego i mieszanego lub co najmniej 3 lata w przypadku funduszy z segmentu dłużnego oraz gotówkowego i pieniężnego,
  • średni poziom ich aktywów netto w danym roku przekracza 100 mln zł.

„Jestem dumna z naszego zespołu inwestycji, w szczególności, że przyznane nagrody odzwierciedlają naszą pracę i wysiłki. To już drugi rok, w którym fundusze NN Investment Partners TFI są nominowane i nagrodzone przez Analizy Online. Nasz proces inwestycyjny nakierowany jest na długoterminowe i stabilne wyniki, co powinno utrzymywać się w przyszłych latach. Co więcej, jesteśmy wdzięczni Klientom którzy zaufali nam w swoich inwestycjach” powiedziała Małgorzata Barska, Prezes NN Investment Partners TFI.

Wszystkie nagrody zostaną wręczone podczas konferencji Fund Forum organizowanej przez Analizy Online. Pełną listę zwycięzców można zobaczyć TUTAJ