NN TFI Investment Partners
Notowania
 

NN Investment Partners TFI rozpoczęło kampanię „Emerytura to stan konta, a nie stan ducha”.

12 maja 2017

NN Investment Partners TFI rozpoczęło nową kampanię reklamową pod hasłem "Emerytura to stan konta, a nie stan ducha". Jej celem jest zachęcenie młodych ludzi, aby już dziś pomyśleli o swojej przyszłości i zaczęli inwestować, dzięki czemu po przejściu na emeryturę nadal będą mogli aktywnie korzystać z życia.

Przejście na emeryturę najczęściej kojarzy się z zakończeniem aktywnego trybu życia, rozpoczęciem okresu stagnacji i żegnaniem się z życiem, jakie kochaliśmy. Jednak wcale tak nie musi być. Obecnie jest coraz więcej seniorów, którzy zaangażowaniem w realizację swoich pasji, mogliby dawać przykład młodym. W końcu wiek to tylko liczba, a liczy się to, co daje nam szczęście i energię do pracy i działania. Ich aktywny tryb życia stał się inspiracją do przełamania stereotypowego sposobu myślenia o emeryturze i stworzenia kampanii reklamowej pod hasłem "Emerytura to stan konta, a nie stan ducha".

Magdalena Markowska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w NN Investment Partners TFI komentuje:Szukaliśmy sposobu na przekonanie młodych ludzi do oszczędzania na emeryturę. Millenialsi to ciekawa, ale zarazem wymagająca grupa. Nie są materialistami, nie zbierają pieniędzy dla samego faktu ich posiadania. Dla tych ludzi znacznie ważniejsze są doświadczenia i jak nikt inny doceniają prostotę, transparentność, autentyzm i szczerość. Chcieliśmy opowiedzieć im o przyszłości i o pieniądzach w zupełnie inny sposób, tj. przez pryzmat ich współczesnego życia. A z badań wynika, że grupa ta wcale nie chce zmieniać swojego stylu życia, bo jest im z nim bardzo dobrze. Dlatego NN Investment Partners TFI chce mówić o współczesnym stylu życia i korzystaniu z jego benefitów.

W ramach prowadzonych działań NN Investment Partners TFI zdecydowało się podjąć współpracę z osobami, które mimo wieku 60+ nadal aktywnie realizują swoje pasje. Pierwszym bohaterem kampanii jest Aleksander Doba, 71-letni podróżnik, który jako pierwszy samotnie dwukrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Kolejną postacią jest Wirginia Szmyt, 78-letnia didżejka znana jako DJ Wika.

Planujemy współpracę z kolejnymi bohaterami, ale póki co nie zdradzamy nazwisk”. – dodaje Markowska.

W ramach kampanii powstał 54’’spot, który jest emitowany w internecie. Aktywności online obejmą również komunikację na profilach marki na Facebooku, Instagramie, kanale YouTube oraz portalach internetowych za pośrednictwem banerów. Więcej informacji można znaleźć również na specjalnie stworzonej stronie www.zostansoba.pl

Agencją odpowiedzialną za przygotowanie strategii i idei kreatywnej kampanii oraz jej kompleksową realizację jest Walk Creative. Obsługę mediową kampanii prowadzi firma i-Prospect.