<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Nagroda Alfa 2020 dla dwóch funduszy dłużnych NN Investment Partners TFI
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Nagroda Alfa 2020 dla dwóch funduszy dłużnych NN Investment Partners TFI

26 marca 2021

NN Obligacji i ING Pakiet Ostrożny zdobyły nagrodę Alfa 2020 dla najlepszych funduszy inwestycyjnych w swojej kategorii w 2020 roku. NN Investment Partners TFI otrzymało w sumie 5 nominacji, w tym dla najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych

Nagrody Alfa przyznawane są przez Analizy Online – niezależną firmę badawczą od 20 lat monitorującą rynek funduszy inwestycyjnych w Polsce. Do rozdania jest 10 statuetek dla najlepszych funduszy akcji polskich, mieszanych, dłużnych oraz dla najlepszego TFI w ubiegłym roku. NN Investment Partners TFI otrzymało w sumie 5 nominacji:

  • NN Investment Partners TFI w kategorii „towarzystwo funduszy inwestycyjnych”
  • NN Zrównoważony w kategorii funduszy mieszanych polskich zrównoważonych
  • NN Krótkoterminowych Obligacji i ING Pakiet Ostrożny w kategorii funduszy polskich papierów dłużnych
  • NN Obligacji w kategorii funduszy polskich papierów skarbowych


Ostatecznie statuetka Alfa 2020 powędrowała do NN Obligacji i ING Pakiet Ostrożny. Za zarządzanie pierwszym z nich odpowiada Tomasz Rabęda. Drugim aktualnie zarządza Jan Kruk.

Dwie statuetki i pięć nominacji dla naszych funduszy i towarzystwa bardzo nas cieszy. Szczególnie, że Alfa to nagroda nie za samą stopę zwrotu, ale za powtarzalność wyników dłuższym okresie i ponadprzeciętnej relacji zysku do ryzyka. Innymi słowy, to nagroda to potwierdzenie wysokiej jakości naszego procesu inwestycyjnego i konsekwentnej pracy zarządzających komentuje Radosław Sosna, dyrektor sprzedaży, marketingu i produktów NN Investment Partners TFI, który w ostatnich latach również odpowiadał za zarządzanie funduszem ING Pakiet Ostrożny.  

W przypadku NN Obligacji to już druga statuetka Alfa – poprzednią otrzymał w 2016 roku.
Zobacz również: zestawienie nominowanych i zwycięzców nagród Alfa 2020