NN TFI Investment Partners
Notowania
 
21 lutegolut 2018

Z dużej chmury mały deszcz

Potwierdziła się nasza ocena sprzed tygodnia – spadki na światowych giełdach z początku lutego nie przekształciły się w bessę. Przynajmniej na razie.

Zobacz więcej
13 lutegolut 2018

Co myślimy o korekcie

Przecena na światowych giełdach – rozpoczęta na początku lutego w USA – nie wydaje się zapowiadać końca hossy. Mimo to, warto uważniej niż dotychczas śledzić informacje płynące z gospodarki.

Zobacz więcej
12 lutegolut 2018

Błąd 404

Powszechnie znany internautom, od jakiegoś czasu wyświetlał się również inwestorom giełdowym. Od ostatniego razu, gdy indeks amerykańskiej giełdy S&P500 spadł o ponad 3 proc. – było to w czerwcu 2016 r. – do ubiegłego poniedziałku, gdy zanurkował o 4 proc., minęło ponad 400 sesji giełdowych. Można powiedzieć, że tyle, co w tytułowym błędzie. I nagle coś, co kiedyś było zupełnie

Zobacz więcej
7 lutegolut 2018

Zmiana na samym szczycie

W ostatnim dniu stycznia odbyło się posiedzenie komitetu otwartego rynku Rezerwy Federalnej (FOMC). Dla Janet Yellen, szefowej Fed, było to pożegnanie – w lutym przewodnictwo najważniejszego banku centralnego świata objął Jerome Powell.

Zobacz więcej
7 lutegolut 2018

Rekord jest już wspomnieniem

Pierwszy miesiąc roku zapamiętamy jako ten, w którym – po ponad 10 latach – WIG osiągnął historyczny szczyt. Wskaźniki giełdowe z innych krajów dotarły do poziomów sprzed kryzysu finansowego 2008 r. znacznie wcześniej - w 2013 r. amerykański S&P500, czy 2015 r. niemiecki DAX

Zobacz więcej
3 styczniasty 2018

NN Perspektywa SFIO – pierwszy fundusz cyklu życia w Polsce

Każdy subfundusz NN Perspektywa posiada tzw. datę docelową, która jest punktem orientacyjnym dla naszego horyzontu inwestycyjnego – przybliżony rok przejścia na emeryturę czy też przybliżony termin realizacji celu, dla którego oszczędzamy.

Zobacz więcej
3 styczniasty 2018

Zapowiada się ekscytujący rok

Czy 2018 będzie trzecim rokiem z rzędu, w którym akcje spółek z rynków wschodzących będą miały lepsze wyniki od tych z rynków rozwiniętych?

Zobacz więcej
6 grudniagru 2017

Uwaga na grudniowe niespodzianki

Patrząc statystycznie, grudzień jest najlepszym miesiącem na inwestowanie. Od 1950 roku indeks akcji amerykańskich (S&P 500) rósł w ostatnim miesiącu roku 50 razy, a spadał tylko 17 razy. Pewną zasługę ma w tym „rajd świętego Mikołaja”, czyli często obserwowany wzrost indeksów w ostatnim tygodniu grudnia.

Zobacz więcej
6 grudniagru 2017

Które rynki akcyjne wzrosną?

Prognozy NN Investment Partners na przyszły rok dla globalnego rynku akcyjnego są pozytywne.

Zobacz więcej
31 październikapaź 2017

Inwestowanie a psychologia

Dlaczego czasem portfelowi przydaje się nicnierobienie?

Zobacz więcej