<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> NN Investment Partners najlepszym TFI 2016 roku
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

NN Investment Partners najlepszym TFI 2016 roku

19.04.2017

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że NN Investment Partners TFI otrzymało prestiżową nagrodę niezależnego ośrodka analitycznego Analizy Online dla najlepszego TFI na polskim rynku za rok 2016. Analizy Online doceniły NN Investment Partners TFI w każdym z 4 analizowanych segmentów: akcyjnym, mieszanym, dłużnym oraz gotówkowym i pieniężnym.

 „Jestem dumna z naszego zespołu inwestycji, w szczególności, że przyznane nagrody odzwierciedlają naszą pracę i wysiłki. To już drugi rok, w którym fundusze NN Investment Partners TFI są nominowane i nagrodzone przez Analizy Online. Nasz proces inwestycyjny nakierowany jest na długoterminowe i stabilne wyniki, co powinno utrzymywać się w przyszłych latach. Co więcej, jesteśmy wdzięczni Klientom, którzy zaufali nam w swoich inwestycjach” powiedziała Małgorzata Barska, Prezes Zarządu NN Investment Partners TFI.

Druga nagroda powędrowała w ręce Jarosława Karpińskiego zarządzającego subfunduszem NN Obligacji. Analizy Online przyznały mu statuetkę dla najlepszego funduszu papierów skarbowych. Podczas gdy fundusz NN Investment Partners TFI w 2016 r. zapewnił stopę zwrotu na poziomie +1,6%, średni wynik w grupie wyniósł -0,2%.

„W naszym przypadku zadziałały taktyczne zmiany alokacji aktywów, choć dużo ważniejsze okazały się nasze inwestycje poza Polską. Tylko w czwartym kwartale zarówno rubel rosyjski jak i rand południowoafrykański zyskały po ponad +10% do polskiego złotego. Również obligacje tych krajów okazały się dosyć zyskowne. Nawet niewielkie ekspozycje na tych rynkach dołożyły ponad 0,5 pkt. proc. do wyniku funduszu.” powiedział Jarosław Karpiński, zarządzający subfunduszem NN Obligacji.

7. FUND FORUM to konferencja organizowana przez Analizy Online. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń na polskim rynku TFI. W tym roku wydarzenie zgromadziło blisko 500 osób zajmujących się funduszami inwestycyjnymi, zarówno z kraju, jak i zagranicy. Uczestnicy konferencji wysłuchali 5 prelegentów oraz 3 paneli dyskusyjnych. W jednym z paneli uczestniczył Wiceprezes Zarządu NN Investment Partners TFI, Leszek Jedlecki. Głównym tematem dyskusji były nasze emerytury. Paneliści skupili się m.in. wokół PPK (Pracowniczych Programów Kapitałowych) czy rozwiązań typu IKE i IKZE. Podczas konferencji wręczone zostały statuetki ALFA 2016. Cieszymy się, że aż dwie z nich trafiły do NN Investment Partners TFI. 

 
Przemysław Rodek

Przemysław Rodek

Specjalista ds. Content Marketingu i Analiz Rynkowych

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.