<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> IKZE z funduszami w NN IP TFI ponownie najlepsze w rankingu IKZE 2021 przygotowanym przez Analizy Online
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Ranking IKZE 2021: NN Investment Partners TFI ponownie najlepsze

Poznaj najlepsze
IKZE w Polsce

07.12.2021

Po raz piąty z rzędu Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oferowane przez NN Investment Partners TFI zostało uznane za najlepsze w Rankingu IKZE przygotowanym przez Analizy Online.

 

Pod koniec każdego roku Analizy Online publikują ranking IKZE oferowanych przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI). IKZE oferowane przez NN Investment Partners TFI ponownie zostało uznane za najlepsze. Ranking IKZE powstaje m.in. na bazie ankiet wypełnianych przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych, a także dogłębnej analizie oferty i efektywności funduszy (relacji zysku do ryzyka).

Jak powstał Ranking IKZE 2021?

 Specjaliści z Analiz Online przyznają punkty w trzech obszarach:

  • oferta (maks. 30 pkt. do zdobycia)
  • koszty (maks. 35 pkt.)
  • efektywność funduszy dostępnych w IKE (maks. 35 pkt.)

 

W sumie IKZE z funduszami w NN IP TFI wygrało ranking z wynikiem 79/100 pkt (o 5 pkt. więcej niż w rankingu IKZE 2020). Analitycy przyznali nam wysokie noty w każdym z trzech obszarów. Jak czytamy w uzasadnieniu, nasze IKZE dobrze wypadło z kategorii efektywność, dzięki poprawie wyników funduszy obligacji (dłużnych). W kategorii oferta otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów. Do kompletu brakowało nam funduszu surowców (tj. NN (L) Indeks Surowców), który w tym roku pojawił się w naszej palecie produktów.

Co jeszcze dobrze wpłynęło na naszą pozycję w Rankingu IKZE 2021?

  • Dostępność funduszy cyklu życia
  • Dostępność do konta IKZE przez internet
  • Tańsze jednostki uczestnictwa funduszy (kat. K)

 

Pełny ranking IKZE 2021 możesz przeczytać pod tym linkiem

Gdzie założyć IKZE z funduszami?

Rankingi IKZE cieszą się szczególną popularnością właśnie pod koniec roku. Wiele osób decyduje się wtedy na uruchomienie konta emerytalnego po to, aby skorzystać z odliczenia podatku.

 

Załóż IKZE

 

Jak to działa?

To, co wpłacisz na IKZE w danym roku kalendarzowym obniża podstawę twojego podatku PIT za ten rok. Na przykład, jeśli dochód brutto mieści się w tzw. I progu podatkowym, to podatek dochodowy wynosi 17%. Jeśli w danym roku wpłacisz w sumie 1000 zł na IKZE i wypełnisz odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym, urząd skarbowy zwróci 170 zł. Jeśli ktoś zarabia więcej i wpada w II próg podatkowy, to może liczyć na to, że na konto wróci aż 32% tego co wpłacił na IKZE, czyli w naszym przypadku 320 zł.

 

Limit wpłat na IKZE w 2021 roku wynosi 6 310,80 zł. Co roku ta kwota się zmienia (zależy od przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce). Limit wpłat na IKZE w 2022 r. wyniesie już 7 106,40 zł. To oznacza, że maksymalny zwrot z tytułu wpłat może wynieść nawet 2 274 zł.

 

Nowością od 2021 r. jest wyższy limit wpłat na IKZE dla samozatrudnionych. Prowadząc działalność gospodarczą możemy wpłacić maks. aż 9 466,20 zł w 2021 r. i 10 659,60 zł. w 2022 r.

 

Nota prawna:

Inwestycje w Fundusze Inwestycyjne zarządzane przez NN Investment Partners Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (dalej NN IP TFI) są obarczone ryzykiem inwestycyjnym.

Informacje o Funduszach Inwestycyjnych zarządzanych przez NN IP TFI oraz o ich ryzyku inwestycyjnym sporządzone w języku polskim zawarte są w Prospektach Informacyjnych dostępnych w siedzibie NN IP TFI i na stronie www.nntfi.pl oraz w Kluczowych Informacjach dla Inwestorów i Informacjach dla klienta alternatywnego funduszu inwestycyjnego dostępnych w siedzibie NN IP TFI, u Dystrybutorów i na stronie www.nntfi.pl (https://www.nntfi.pl/informacje-i-dokumenty/dokumenty-funduszy/prospekty-informacyjne). Informacje odnośnie praw inwestorów sporządzone w języku polskim znajdują się w Prospektach Informacyjnych dostępnych w siedzibie NN IP TFI u Dystrybutorów i na stronie www.nntfi.pl (https://www.nntfi.pl/informacje-i-dokumenty/dokumenty-funduszy/prospekty-informacyjne).

Niniejszy materiał został przygotowany przez NN Investment Partners Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (dalej NN IP TFI) i jest upowszechniany w celu reklamy lub promocji świadczonych przez nie usług. NN IP TFI posiada zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności.

janek

Wojciech Kiermacz

Specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej i kontentu

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.