<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> NN Investment Partners ponownie najlepszym TFI według Analiz Online | Finanse po Godzinach
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

NN Investment Partners TFI ponownie najlepszym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce

09.02.2023

Drugi rok z rzędu NN Investment Partners TFI otrzymało nagrodę Alfa dla najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w Polsce. Od 10 lat nagroda przyznawana jest przez niezależnych ekspertów firmom odznaczającym się najwyższą jakością zarządzania funduszami akcji, obligacji i mieszanymi.

W corocznym konkursie organizowanym przez Analizy Online, rozdawane są statuetki dla funduszy o najwyższej jakości zarządzania w 9 kategoriach. Towarzystwa, które mają wiele funduszy plasujących się w czołówce mają dodatkowo szansę na nominację w kategorii „najlepsze TFI”.

 

Miło nam poinformować, że w 2022 roku NN Investment Partners TFI utrzymało pozycję lidera na polskim rynku.

Ponadto nagrodę Alfa w kategorii fundusz zrównoważony otrzymał nasz NN Zrównoważony. To również 2. nagroda z rzędu dla tego funduszu i 4. w historii 10. edycji. Funduszem zarządzają Marcin Szortyka i Tomasz Rabęda.

Ponadto, w ścisłym gronie nominowanych funduszy znalazły się:

Ceremonia rozdania nagród Alfa odbyła się 9 lutego w studiu w Warszawie, podczas konferencji Forum Inwestycji Osobistych.
 

Historia jednak lubi się powtarzać. Ogromnie się cieszę, że po tak trudnym i wymagającym roku utrzymaliśmy pozycję lidera i jesteśmy najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych w Polsce. To, że nasze fundusze zdobywają tytuły i nominacje za jakość zarządzania właśnie w takim czasie, potwierdza, że mamy jeden z najlepszych zespołów zarządzających w kraju. Jestem dumna, że dzięki pracy całej naszej firmy możemy dostarczać Klientom stabilne i powtarzalne wyniki

– mówi Małgorzata Barska, prezes NN Investment Partners TFI.

 

Czym są nagrody Alfa?

To prestiżowe wyróżnienie dla funduszy inwestycyjnych. Tytuł otrzymują te strategie, które cechują się najwyższą relacją zysku do ryzyka. Przyznają go eksperci z firmy Analizy Online, która od ponad 20 lat monitoruje i ocenia polskie fundusze inwestycyjne. Wybierając zwycięzców, analitycy posiłkują się wskaźnikiem Information Ratio, którym mierzą jak fundusz wypada pod kątem wyników i ich zmienności na tle średniej dla swojej grupy konkurentów. Nie chodzi więc wyłącznie o stopę zwrotu, ale i o to w jaki sposób została ona wypracowana.

Przez wszystkie 10 ostatnich edycji Alf NN Investment Partners TFI otrzymało najwięcej nagród i nominacji – w sumie 40 razy albo zdobyliśmy statuetkę albo byliśmy nominowani w jednej z kategorii. Ponadto fundusze NN Obligacji i NN Zrównoważony najczęściej ze wszystkich w Polsce znalazły się w najlepszej trójce (po 8 razy).

Alfy są dla nas szczególnie ważne, bo to nagrody za najwyższą jakość zarządzania funduszami. Gratulujemy zespołom tworzącym tę jakość – zarządzającym, analitykom, traderom i zespołowi ryzyka.

 

Zacznij inwestować
z najlepszym TFI na rynku

janek

Wojciech Kiermacz

Specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej i kontentu

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.