<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Inwestowanie po godzinach relacja z warsztatów w blogerami
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Inwestowanie po godzinach
relacja z warsztatów w blogerami

04.06.2018

Do 22 marca z niecierpliwością odliczaliśmy kolejne dni do wydarzenia, które organizowaliśmy w naszej siedzibie. Na warszawskim Powiślu spotkali się popularni blogerzy parentingowi i lifestyle’owi współpracujący z nami. To Marcin Perfuński (supertata.tv), Dorota Zalepa (kameralna.com.pl), Ania Stożek (mamoholiczka.pl) oraz Ilona i Piotr Kosteccy (mumandthecity.pl) – każde z nich realizuje inne pasje, łączy ich głód życia  i chęć uporządkowania domowych inwestycji. Spotkaliśmy się, aby wspólnie omawiać inwestowanie po godzinach na warsztatach poświęconych funduszom inwestycyjnym. Przed każdym z blogerów postawiliśmy specjalny cel – po spotkaniu mieli stworzyć własną strategię inwestowania na kolejne miesiące.

 

Jak zdobyć podstawową wiedzę o finansach?

Spotkanie miało skłonić do zadawania pytań, wzbudzić żywe zainteresowanie tematyką inwestycyjną. Miało być lekko o poważnych sprawach i tak było. Udało się omówić praktyczne kwestie i wskazówki dotyczące funduszy, przybliżyć nasze produkty i przedstawić popularne źródła wiedzy o rynkach finansowych.

 

Czego uczyliśmy się na warsztatach z inwestowania?

Po wprowadzeniu do zagadnień inwestycyjnych przeszliśmy do meritum - dyskusji o możliwych strategiach inwestycyjnych. Zaczęliśmy od wyjaśnienia czym jest ryzyko i omówiliśmy jego znaczenie w prowadzeniu długotrwałych i krótkotrwałych inwestycji. Następnie omówiliśmy sposób liczenia stóp zwrotu. Przeszliśmy też przez panel użytkownika naszego serwisu transakcyjnego pokazując poszczególne funkcjonalności dostępne dla klientów NN Investment Partners TFI.

Jak zacząć oszczędzać?

Kolejne części warsztatów były równie angażujące. Dyskutowaliśmy o strategiach oszczędzania i wspólnie zastanawialiśmy się jak najlepiej planować inwestowanie w krótkiej, średniej i długiej perspektywie. Opowiadaliśmy o ostatnich wydarzeniach na rynkach, pokazywaliśmy różnice między poszczególnymi produktami w ofercie NN Investment Partners TFI dla scenariuszy oszczędzenia przez kilka lub kilkanaście lat. Duże zainteresowanie wzbudził temat podziału portfela inwestycji, czyli dywersyfikacji, co pozwala lepiej panować nad ryzykiem. Uczestnicy warsztatów zadawali sporo szczegółowych pytań. Poruszyliśmy niezwykle ważny temat samodzielnego oszczędzania na emeryturę w ramach IKE i IKZE. Pokazaliśmy, w jaki sposób oszczędzanie na emeryturę może przynieść konkretne korzyści już teraz – ucieczkę od podatku Belki lub coroczne ulgi w PIT.

Na koniec blogerzy zrobili sobie wspólną fotografię i mieli kilka chwil na indywidualne konsultacje. Kończyliśmy spotkanie z poczuciem dobrze wykonanej pracy, wszyscy uczestnicy warsztatów wychodzili z nich zmotywowani, z wiedzą odpowiednią do rozpoczęcia inwestowania w fundusze i przekonani, że fundusze inwestycyjne to dobra alternatywa dla tradycyjnych form lokowania oszczędności. 

 

Zobacz też relację video 


W trakcie warsztatów powstały dwa nagrania – przed i po wydarzeniu. Na pierwszym uczestnicy opowiadali o swojej wiedzy i oczekiwaniach przed warsztatami. Drugie dotyczyło wrażeń z warsztatów. Ciekawe podsumowanie, wiele mówiące o zawartości merytorycznej wydarzenia.

Tomasz Smal

Tomasz Smal

Specjalista ds. Marketingu

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.