<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Wygraliśmy ranking IKE 2021 | Finanse po Godzinach
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Wygraliśmy ranking IKE 2021

10.12.2021

NN Investment Partners TFI ma najlepsze IKE z funduszami według Analiz Online. Ranking kont IKE wygrywamy kolejny raz z rzędu. W tym roku znów mamy dublet, bo wcześniej zajęliśmy pierwsze miejsce również w rankingu IKZE 2021

 

Indywidualne Konto Emerytalne, czyli IKE. To dobrowolny sposób na odkładanie z myślą o emeryturze bez konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych. IKE są oferowane przez różne instytucje finansowe, ale najpopularniejsze są IKE z funduszami oferowane przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI). Na koniec czerwca 2021 r. w sumie z 13 mld zł ulokowanych na IKE, na TFI przypadło 4,5 mld zł.

 

Załóż IKE

 

Zobacz: Co to jest IKE?

 

Co roku, niezależna firma analityczna Analizy Online, publikuje ranking kont IKE oferowanych przez TFI. Dotychczas w każdej z siedmiu edycji otrzymywaliśmy tytuł „najlepszego IKE”. Nie inaczej było w przypadku rankingu IKE 2021.

Źródło: analizy.pl. Pełna treść rankingu IKE 2021 znajduje się tutaj

 

Jak powstał Ranking IKE 2021?

Ranking IKE przygotowywany jest co roku na podstawie ankiet wypełnionych przez TFI i przesłanych do Analiz Online. Dodatkowo, analitycy oceniają efektywności funduszy dostępnych w IKE. Każda oferta prześwietlana jest w trzech kategoriach:

  • oferta (maks. 30 pkt. do zdobycia)
  • koszty (maks. 35 pkt.)
  • efektywność funduszy dostępnych w IKE (maks. 35 pkt.)

 

W „ofercie” brana jest pod uwagę liczba dostępnych funduszy, a także to, czy fundusze te pokrywają najważniejsze segmenty rynku akcji, obligacji czy surowców. Dodatkowe punkty w rankingu IKE otrzymuje się za dostęp do funduszy cyklu życia lub strategii modelowych.

 

W kategorii „koszty” analitycy zwracają uwagę na to, czy występują opłaty za założenie konta IKE oraz na koszty samych funduszy (opłaty za zarządzanie). Im niższe, tym oczywiście lepiej. „Efektywność” funduszy oceniana jest z kolei na podstawie nie tyle samej stopy zwrotu, ale jej relacji do ryzyka w różnych okresach czasu.

 

Zobacz również: Ranking IKZE 2021: NN Investment Partners TFI ponownie najlepsze

 

W sumie IKE Plus NN investment Partners TFI zdobyło 77/100 pkt (o 3 pkt. więcej niż w rankingu IKE 2020). Nasze IKE otrzymało wysokie noty w każdym z trzech obszarów. Dobrze wypadliśmy w kategorii efektywność, dzięki poprawie wyników funduszy obligacji (dłużnych). Za to w kategorii oferta po raz pierwszy otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów. Do kompletu brakowało nam funduszu surowców, który w tym roku pojawił się w naszej palecie produktów (tj. NN (L) Indeks Surowców).

 

Załóż IKE

janek

Wojciech Kiermacz

Specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej i kontentu

W sekcji „Finanse po godzinach” otwieramy przed Tobą świat finansów. Nie używamy tutaj trudnego języka, ponieważ staramy się, by nasze treści były zrozumiałe dla każdego – nie tylko dla znawców. Nad treściami czuwa zespół specjalistów – od ekspertów, poprzez autorów i blogerów, aż po redaktorów. Wspólnie staramy się, żeby każdy wpis i każdy artykuł był po brzegi wypełniony użytecznymi informacjami.