<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Przystępnie o emeryturze – ucz się oszczędzać z blogerami
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

3 blogerów, 3 historie, 1 cel
-zrozumieć świat finansów

Poznajcie blogerów, którzy będą się dzielić z Wami swoimi przemyśleniami o świecie finansów

Jak mówić o finansach? Jak odczarować ten trudny temat i sprawić, żeby coraz więcej osób było świadomych tego, że oszczędności są bardzo ważne? Wreszcie, jak przekonać młodych ludzi, że odkładanie środków na emeryturę to inwestycja, która zagwarantuje spokojny byt po zakończeniu pracy zawodowej?

Na te pytania w przeciągu najbliższego roku będzie odpowiadać trójka blogerów, którzy postanowili poznać finanse z bliska. Teraz swoją wiedzą będą się dzielić w sekcji Finanse po godzinach na naszej stronie – w miejscu, w którym o pieniądzach, inwestycjach i emeryturze będzie można porozmawiać ludzkim językiem. Taka też jest nasza misja: sprawić, aby coraz więcej osób rozumiało kwestię rozsądnego gospodarowania finansami osobistymi.

Czy wiesz:

  1. Jak odkładać pieniądze?
  2. Jak pomnażać pieniądze?
  3. Jak zadbać o godną emeryturę?

Wbrew pozorom, choć pytania wydają się łatwe, mało kto zna na nie odpowiedzi – tutaj, w najbliższych miesiącach, je znajdziesz. Pomogą nam w tym blogerzy, o których przeczytasz poniżej:

 

Iza Ligocka

Iza Ligocka

Iza to 45-letnia pasjonatka, która pracę zawodową łączy z blogowaniem i rozwijaniem swoich talentów. Obecnie pracuje jako starszy specjalista ds. reklamy, ale tak naprawdę jej historią zawodową można obdzielić kilka osób – pracowała w księgarni, jako przedstawiciel medyczny oraz pomagała bezrobotnym. Umożliwia jej to wykształcenie – jest magistrem socjologii, a tytuł uzyskała na Uniwersytecie w Szczecinie.

Obecnie, obok pracy zawodowej, skupia się na dzieleniu się ze światem swoją pasją (m.in. na fanpage’u LigoArt). Ma duszę artystki – maluje na szkle, tworzy rękodzieła w postaci biżuterii oraz fotografuje. Artystyczne zacięcie nie do końca idzie w parze ze znajomością mechanizmów finansowych, a czas płynie. Dlatego Iza postanowiła mocno zorientować się w tym temacie. Sama siebie określa jako osobę wytrwałą, empatyczną i cierpliwą – to idealne cechy, aby zdobywać i dzielić się wiedzą. Takie podejście zjednało jej wiele osób.

Czas wolny – którego, jak każdy z nas, nie ma za dużo – stara się spędzać rozwijając swoje pasje. Spacery i długie wycieczki rowerowe sprzyjają robieniu fotografii oraz czerpaniu inspiracji. Rzecz jasna zdobywanie i poszerzanie kwalifikacji w tak trudnym temacie, jakim są finanse, trochę ogranicza jej inne aktywności. Zdaje sobie jednak sprawę, że taka wiedza jest jej w tej chwili niezbędna. Jej misją będzie pokazanie, że finanse wcale nie są takie trudne, że na pozór skomplikowanej wiedzy można się w przystępny sposób nauczyć, by zyskać niezależność oraz poczucie bezpieczeństwa. Iza będzie pisać o podstawach, które wiążą się z edukacją finansową, nie unikając przy tym trudnych tematów.

 

Kamil Polny

Kamil Polny

O tacie w pracy być może już słyszeliście – to autor poczytnego bloga o tym samym tytule. Kamil jest 30-letnim mężczyzną, który doskonale zagospodarował niszę w polskim internecie i zaczął opowiadać o swoich perypetiach. O życiu codziennym, dzieciach (których ma dwójkę), żonie, psie. Trzeba przyznać, że do takiej roli – autora bloga – był dobrze przygotowany. Doświadczenie zdobywał już od 16 roku życia, później pracując m.in. w Gadu-Gadu S.A., Grono.net czy kilku agencjach reklamowych.

Dlaczego Kamil założył bloga? Ponieważ nigdzie indziej nie mógł przeczytać o życiu, jakie sam prowadzi – trudne sprawy zawodowe, brak snu, opieka nad dziećmi… A jednocześnie stojące gdzieś z tyłu głowy przeczucie, że powinien stworzyć coś więcej, być dla swoich dzieci nie tylko weekendowym tatą. Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że trafił w przysłowiową „dziesiątkę” – znalazł grono wiernych odbiorców, którzy jego perypetie znają od podszewki.

Jako odpowiedzialny opiekun rodziny, Kamil postanowił zainwestować trochę czasu w naukę tematu, którego jeszcze nie miał czasu dogłębnie poznać – chodzi o kontrolę wydatków oraz sposoby zabezpieczenia finansowego. Dobrze wie, że nie wystarczy mieć dużo pieniędzy, żeby mądrze nimi zarządzać, a wręcz przeciwnie – wtedy o wiele łatwiej popełnić poważny błąd. Jest zwolennikiem finansowej mobilności i bieżącej kontroli przychodów i wydatków. W swoich artykułach zwróci się do osób, które jeszcze nie zdają sobie sprawy, jak bardzo finanse są ważne – czyli do obecnych dwudziestolatków, dla których temat emerytury oraz stabilizacji finansowej wydaje się abstrakcją.

 

Martin Harmony

Martin Harmony

Martin Harmony – ojciec Heleny (już wkrótce rodzina się powiększy) oraz mąż Katarzyny, z którą prowadzą blog ta.to&tamto. Martin to człowiek-instytucja – jest bardzo mocno zaangażowany w przemysł muzyczny, prowadzi własną wytwórnię, a przy okazji zajmuje się produkcją muzyczną. Ta, jak sam twierdzi, pomaga mu wyrazić siebie – zresztą z tego samego powodu powstał blog ta.to&tamto. Martin to stary bywalec blogosfery – pierwszego bloga zaczął prowadzić już 15 lat temu. W tej chwili stoi przed jeszcze jednym wyzwaniem: rozkręceniem nowej działalności usługowej.

Wszystko to sprawia, że Martin dobrze porusza się w świecie finansów. Jako właściciel dwóch spółek wie, jak gospodarować pieniędzmi i tym know-how będzie się dzielić na blogu. Nie postrzega siebie jako specjalisty (mimo ukończenia studiów ekonomicznych),  tę trudną wiedzę udało mu się zdobyć empirycznie, co nada Jego rozważaniom unikalny, praktyczny charakter. Jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, nie spodziewa się, by państwo zapewniło mu godną emeryturę. Dlatego też jest wielkim orędownikiem alternatywnych metod gromadzenia pieniędzy, żeby zabezpieczyć przyszłość.

Plany na najbliższą przyszłość? Martin myśli głównie o rozwoju nowego biznesu oraz zapewnieniu spokojnego bytu swojej powiększającej się rodzinie.