<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-TK4BMS" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"> Zostań naszym partnerem w inwestycjach i zainwestuj środki w trzeciej największej gospodarce świata.
NN TFI Investment Partners
Notowania
 

NN (L) Japonia

Zmień

Wybrany okres: -
Okres:1M3M6M12M36M60MYTD
224,59 PLN
Wartość jednostki 26.01.2022
255,48 PLN
Wartość jednostki 26.01.2023
+13,75 %
Stopa zwrotu
Stopa zwrotuCena jednostki

Zapisz wycenę do pliku

Obserwuj

PLNKUP
Rating Analiz Online:4
Klasa ryzyka:średnia 4/7

Klasa ryzyka

  • 1 - najniższa
  • 2 - niska
  • 3 - średnio niska
  • 4 - średnia
  • 5 - średnio wysoka
  • 6 - druga najwyższa
  • 7 - najwyższa

Fundusz wchodzi w skład Parasola NN SFIO

Pamiętaj o korzyściach podatkowych!

Pobierz kartę funduszu

Komentarze dotyczące wyników funduszu

20.03.2020
Czwarty kwartał okazał się udanym okresem dla japońskich akcji, NN (L) Japonia wypracował doskonałe 9,5 proc. Wynik inwestycyjny funduszu za cały 2019 r. to 17,9 proc. Na korzyść byków przemawiały oznaki poprawy w światowej gospodarce, m.in. lepsze dane o zatrudnieniu w USA i o produkcji przemysłowej w Chinach. Dodatkowo inwestorzy zaczęli coraz bardziej wierzyć w nawiązanie porozumienia handlowego między USA i Chinami, do którego rzeczywiście doszło już na początku 2020 r.
Na globalnych rynkach akcji panuje obecnie zdecydowanie optymistyczny ton w związku z nadziejami na rychłe zakończenie sporu handlowego między USA a Chinami, oczekiwaniami odnośnie do stymulacji gospodarki zarówno monetarnej jak i fiskalnej oraz perspektywami poprawy zysków przedsiębiorstw. Mimo to globalna gospodarka pozostaje niestabilna a zagrożenia geopolityczne narastają. Biorąc pod uwagę euforyczne wręcz nastroje na giełdach, inwestorzy powinni się zastanowić, czy dobre wiadomości nie zostały już wycenione.
Na tym tle japońskie akcje wyglądają atrakcyjnie. Ich wskaźnik ceny do wartości księgowej na koniec grudnia wynosił 1,3 był więc niski, a prognozowany współczynnik dywidendy sięgał 2,3 proc., a więc znacznie powyżej ujemnej rentowności japońskich 10-letnich obligacji rządowych. Poza tym popyt na nowoczesne technologie, w szczególności na półprzewodniki, sprzyja japońskim eksporterom, wyspecjalizowanym w takich obszarach jak 5G, sztuczna inteligencja oraz internet rzeczy. Dlatego w nadchodzącym roku japońskie spółki powinny być w stanie poprawić zyski. Przy założeniu, że nie dojdzie do zdecydowanej aprecjacji jena, szkodliwej z punktu widzenia eksporterów.
Warto pamiętać, że akcje z Japonii są atrakcyjne w długim terminie – korporacje notowane na tokijskiej giełdzie są skoncentrowane na ciągłej poprawie stopy zwrotu dla akcjonariuszy. Wartość skupów akcji własnych (buy-backów) w pierwszych dziesięciu miesiącach 2019 r. wzrosła o ponad 100 proc. r./r. Zadłużenie spółek nadal spada i ponad 50 proc. firm giełdowych skupionych w głównym indeksie TOPIX ma teraz gotówkę netto na dywidendy i buy-backi. Dla porównania w USA i Europie to mniej niż 15 proc. spółek.
Rozwiń
Thumbnail
Jan MorbiatoMenedżer Komunikacji Inwestycyjnej

Informacje

Typ funduszuakcji
Kategoria JednostkiA
Zakres geograficznyRynki Rozwinięte
BenchmarkBrak
Początek działalności funduszu23.11.2009
Opłata za zarządzanie i administrację (w skali roku)2,00%
Klasyfikacja SFDRArtykuł 6
ZarządzającyYoshihiro Miyazaki, Mitsunari Kawano

Zestawienie opłat i kosztów

Opłaty są uzależnione od czasu trwania inwestycji i jej wartości.
Poniżej przedstawiono wartości dla inwestycji 1000zł trwającej 1 rok.

Opłaty jednorazoweWysokość uzależniona od tabeli opłat dystrybutora
Opłaty bieżące2.88 % (28.80zł)
Koszty transakcyjne0.00 % (0.00zł)
Koszty dodatkoweBrak

Pozostałe fundusze z Parasola NN SFIO