NN TFI Investment Partners
Notowania
 

Aktualności i Komunikaty

Tysiące zainteresowanych inwestowaniem w fundusze przez telefon

7 marca 2018

Ponad 5 tys. osób pobrało aplikację NN TFI24 przez rok od uruchomienia.

Z danych udostępnianych przez Google Play wynika, że NN TFI24 jest najczęściej instalowaną aplikacją mobilną oferowaną przez polskie TFI. Codziennie korzysta z niej kilkaset aktywnych użytkowników.

Aplikacja została uruchomiona na początku 2017 r. na dwóch kluczowych systemach operacyjnych - Android i iOS. Jest skierowana wyłącznie do obecnych klientów platformy nntfi24.pl. - Świadomie zrezygnowaliśmy z możliwości dokonania rejestracji i zostania klientem przez kanał mobilny. Jest to na tyle istotny proces, że warto go przeprowadzić przed dużym ekranem, w sprzyjających warunkach – komentuje Tomasz Pietrzak, digital manager NN Investment Partners TFI.

- Różnica między online a mobile to nie tylko wielkość ekranu, ale przede wszystkim kontekst użytkowania. Projektując aplikację mobilną w pierwszej kolejności zwróciliśmy się do obecnych oraz potencjalnych klientów, aby zbadać ich potrzeby i oczekiwania. Dopiero na tej podstawie zaprojektowaliśmy NN TFI24 - dodaje Pietrzak.

NN TFI24 ma najważniejsze funkcje transakcyjne:

- dostęp do całego portfela inwestycyjnego (IKE, IKZE, funduszy Inwestycyjnych oraz programów emerytalnych),

- możliwość nabywania oraz odkupowania jednostek uczestnictwa  funduszy (na razie wymaga skorzystania z zewnętrznych kanałów bankowości),

- dostęp do popularnej sekcji „Notowania” bez konieczności logowania do aplikacji,

- w przypadku wersji na iOS możliwość logowania za pomocą odcisku linii papilarnych oraz weryfikacji twarzy (Touch ID i Face ID dla iPhone X).

Przez rok działalności NN TFI24 została zaktualizowana ponad 10 razy.

- W NN Investment Partners TFI codziennie badamy i analizujemy zachowania inwestorów indywidualnych. Ponad 70 proc. naszych klientów online stanowią ludzie w wieku 24-44 lat, z dużych miast. Największa dynamikę wzrostu (ok. 60 proc. rok do roku) obserwujemy wśród najmłodszych, w grupie 24-34 lat, czyli tzw. millennialsów. To bardzo ciekawa, ale
i wymagająca grupa docelowa – podkreśla Magdalena Markowska, dyrektor marketingu i komunikacji w NN Investment Partners TFI.

- Chcemy podtrzymać opinię innowacyjnego, nowoczesnego, godnego zaufania TFI i oferować obecnym i potencjalnym klientom bezpieczne i wygodne kanały dostępu oraz możliwie proste i zrozumiałe doświadczenie inwestycyjne. Nowoczesna, natywna aplikacja mobilna oraz nowy serwis transakcyjny, który w marcu także skończy rok, spełniają te oczekiwania – komentuje Markowska. - Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasi inwestorzy, 24/7 – konkluduje.